FK ŽBS Železný Brod - FK Pardubice B  2:2 (1:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Hartl    Kovář (74.min. Havel) Hozda  Kordík J.

Wanacki (74.min. Brožek)    Linka    Maryško  Hloušek

Holeček (88.min. Aubrecht)

Další divizní mač se hrál na velmi těžkém terénu. Brod začal zápas zakřiknutě a v jeho úvodu byli hosté lepším týmem. Po dvaceti minutách bez šancí se  obraz hry změnil a Brod převzal aktivitu. V 22.min. po standardní situaci se v nadějné pozici objevil Kordík, ale hlavou míč do branky usměrnit nedokázal. V 25.min. na druhé straně gólman Kopal zlikvidoval hlavičku Peška. Ve 34.min. Hloušek zatočil roh, který prolétl přes celé malé vápno až za druhou tyč pardubické branky a nenašel se nikdo, kdo by míč usměrnil do pardubické sítě. V 37.min. přišla penalta pro Brod, když hostující Konvalina evidentně odstrčil oběma rukama Holečka a sudí nařídil první divizní pokutový kop ve prospěch Brodu. Ten s přehledem proměnil Linka  a brodský tým se ujal vedení. Hned po rozehře udělali domácí hloupý faul na hranici vápna, ale Pardubice v nadějné pozici trefili jen zeď Brodu. Hosté bohužel ve 44.min. lacině vyrovnali, když se rohový kop doslova odrazil od Kopřivy do brodské branky.

Druhý poločas byl jednoznačně v režii Brodu, který pardubickou rezervu jasně přehrával. V 60.min. domácí vytvořili první velký závar před hostující bránou, ale brodská koncovka je v divizi slušně řečeno špatná. Tento fakt se potvrdil v 62.min., kdy domácí vytvořili další obrovský závar a kdy několik hráčů nebylo schopno snad ani z metru dorazit míč do pardubické branky a akce skončila pouze rohem. Po jeho rozehrání hosty znovu podržel dobrým zákrokem Kouba. Následně se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš - dostaneš. V 66.min. nedůsledně bránil ve středu pole Kotlár, který lehce prohrál souboj o míč a pardubický Hron našel na křídle Poláka, na kterém bohužel propadl Hatrl a Polák přesnou střelou po zemi k tyči posunul Pardubice do vedení. I po tomto se obraz hry nezměnil a pokračoval tlak Brodu. V 70.min. Holeček vybídl k vyrovnání Hozdu,který odkrytou branku Pardubic vysoko přestřelil. V 74.min. měl Brod výhodu rohového kopu, který zahrál Hloušek na první tyč, kde míč hlavou lehce tečoval Kordík a vyrovnal na 2:2. Brod body potřebuje a i po vyrovnání se tlačil před pardubickou branku. V 78.min. znovu centroval Hloušek a Linka pěkně hlavičkoval, ale bohužel asi 30cm vedle hostující branky. V 82.min. byl před vápnem faulován Holeček hostujícím brankářem, který obdržel žlutou kartu. Následný trestný kop bohužel ohrožení branky Pardubic nepřinesl. V poslední minutě předvedl brankář Pardubic špatný odkop, ale Aubrecht kousek za velkým vápnem nedokázal míč zpracovat. K špatnému výkopu se nakonec dostal asi 30m od branky Linka, který míč z první poslal lobem na branku hostí, ale  brankář svou chybu napravil a vyrazil na roh. Zápas tedy skončil remízou, která je rozhodně úspěchem Pardubic. Brod, který bojuje na konci tabulky, tentokrát ztratil dva body, o které je připravila hlavně nepřesná koncovka.

Fakta - branky: 38. Linka z pen., 74. J. Kordík - 44. Kopřiva, 66. Polák.

ŽK: 3:4. Rozhodčí: Šimeček, Baum, Hanousek.  Diváků: 160.