13.04.2014 Kutná Hora - FK ŽBS Železný Brod

14.04.2014 15:15

13.4.2014

Kutná Hora - ŽBS Železný Brod   1:1 (0:1)

Brod ztratil výhru z poslední akce zápasu

Šilhán (35.min. Kotlár)  Kordík J.   Toman    Kraus

Kovář

Hloušek  Maryško  Havrda  Wanacki

Holeček (70.min. Aubrecht)

Brodské áčko po nevydařeném zápase proti Náchodu tentokrát hrálo velmi dobře. Zápas začal sice šancí soupeře v 9.min. po neodmávaném ofsajdu, ale další průběh prvního poločasu byl v režii brodského týmu. Během prvního poločasu se Brod dostával do velmi nadějných situací, které ale bohužel nedokázal zužitkovat. Dvakrát se za obranu dostal Hloušek, který se bohužel k zakončení ani jednou nedostal. Přesto byl právě Hloušek nejblíže k otevření skóre, když  jeho přízemní střela po předchozí pěkné akci Brodu skončila těsně mimo branku Kutné Hory. Brod zlobil a do náznaků šancí se dostal Kraus i Wanacki, kteří se už dostávali skoro sami před branku, ale domácí obránci stihli tyto náznaky šancí obětavě odvrátit. Brod se úvodního a zaslouženého gólu nakonec dočkal, když roh Hlouška našel hlavu Tomana, který se krásně trefil do pravého horního rohu domácí branky. Obrovskou šanci měl v 43.min. opět Hloušek po oku lahodící akci, ale hlavou kutnohorskou branku opět minul. Brod tak šel do kabin za zaslouženého jednogólového vedení.

Druhý poločas se obraz hry změnil. Domácí pochopitelně nechtěli prohrát a výrazně přidali. Přesto Brod nevynechal jedinou příležitost podniknout brejk a tak byl zápas oboustranně dramatický. Tutové šance měli ale převážně domácí. První přišla v 53.min., ovšem brodský Kopal byl v bráně na svém místě. V 57.min. zvonilo břevno brodské branky. V 64.min. Hloušek špatně sehrál velmi nadějnou akci Brodu. Další šance domácích přišly v 70.min. a 72.min., ale Brod měl kliku. Největší tutovku měla Kutná Hora v 82.min., kdy domácí útočník přestřelil z malého vápna. V posledních minutách měla Kutná Hora drtivou převahu a brodským hráčům evidentně docházely síly. Vše nakonec rozhodla nevyužitá tutovka Brodu v 87.min., kdy Aubrecht pěkně našel Havrdu, který asi mohl zakončovat, ale místo zakončení našel před brankou Maryška, který z 13m prázdnou branku soupeře přestřelil. Nastavovaly se dvě minuty a domácí brankář se stal dalším útočícím hráčem. V první minutě nastavení se díky tomu Brod dostal na polovině Kutné Hory do brejku dva na jednoho obránce a branka byla opuštěná. Hostující hráči si neuvědomili, že poslední hráč není brankář a situace skončila ofsajdem. Domácí brankář následně nakopl míč ze své poloviny do vápna Brodu, kde se po několika soubojích míč odrazil před velké vápno k Hačkovi, který tečovanou střelou po zemi k tyči šťastně vyrovnal. Brod tak poslední akcí zápasu přišel o výhru, jelikož rozhodčí následně zápas ukončil. Brod tentokrát podal obětavý výkon a zaslouží pochvalu.

Branky: 90.min. + 2 Hačka – 39.min. Toman

Rozhodčí: Kvaček ŽK: 2:0. Diváků: 175