sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Honc  Kovář  Kordík J. (55.min. Brožek)   Kraus

Maryško Kotlár

Holeček (80.min. Olyanin)   Havrda (74.min. Šilhán) Hloušek

Peškár

Hrálo se vyrovnané utkání před velmi slušnou diváckou kulisou. Brod nehrál špatně, ale produktivnější byli domácí. Ve 20. minutě otevřel skóre Belej a po půlhodině hry zvyšoval Seidler na rozdíl dvou branek. Do kabin tak šli po poločase výrazně spokojenější domácí. Po obrátce zařadil Železný Brod vyšší rychlostní stupeň a bylo to na hře znát. Tlak svěřenců Josefa Hlouška vyústil v 55. minutě v penaltu, kterou s přehledem proměnil Maryško. Snížení na rozdíl jedné branky hosty nakoplo a vytvořili si několik šancí na vyrovnání, ale již zmiňovaná produktivita není ze strany Brodu dobrá. Ovšem ani domácí nebyli pozadu a v otevřené partii se hrálo nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Brod měl ale za stavu 2:1 velkou šanci na vyrovnání. Kotlár využil špatného vyběhnutí brankáře domácích a chtěl jej chytře přehodit, což se mu podařilo, ale jeho pokus jen orazítkoval břevno. O pár minut později pak definitivně o výsledku rozhodl domácí Čížek, když dal na 3:1. Železný Brod tak poněkolikáté sahal po bodech, ale v rozhodujících momentech nedokázal vstřelit branku, což se naopak soupeřům podařilo.

Branky: 20. Belej, 30. Seidler, 77. Čížek – 55. Maryško z pen. Rozhodčí: Slavíček, ŽK: 1:0. Diváků: 410.

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: "Pro Svitavy velmi důležitý zápas jsme chtěli zvládnout aktivitou, chutí a kvalitou. Hned od úvodu jsme se do soupeře pustili a vytvářeli si šance. Už po dvou minutách před prázdnou bránou neusměrnil centr Seidlera do brány Ptáček a i nadále jsme se potýkali se špatnou koncovkou. Úvodní branku jsme dali až ve 20.minutě z naší čtvrté velké šance. Po půlhodině hry jsme odskočili na rozdíl dvou branek, když dorážel míč Seidler. První půlhodině hry nebylo moc co vytýkat, hráli jsme v pohybu, dobře přenášeli těžiště hry, těžili jsme z dobrých křížů a vytvářeli si šance. Krátce před poločasem jsme lehce vypadli z tempa, když jsme udělali pár chyb v rozehrávce a soupeř toho okamžitě využil k ohrožení naší brány, ale tentokráte nás podržel výborný Jílek. V poločase jsme si řekli, že nebudeme bránit výsledek, chtěli jsme pokračovat v aktivitě, být na míči a dobře kombinovat. Celý druhý poločas se však hrál fotbal nahoru – dolů s hodně šancemi, tentokráte na obou stranách. Hostům se brzy podařilo z penalty snížit, ale my chodili do tolika přečíslení, že třetí uklidňující gól měl přijít mnohem dřív. Místo toho jsme soupeři dali šanci bojovat o výsledek a ten hrozil při každé možnosti. Šance se střídaly na obou stranách, my jsme většinou dobře nesehráli finální fázi ze strany, kdy jsme zkazili poslední nahrávku před bránu. Nedali jsme i sólový nájezd po spolupráci Brůna – Seidler a druhý jmenovaný neproměnil ani svou další velkou šanci po přiťuknutí od Ovada. Pojišťovací gól jsme dali až v 75.minutě, kdy jsme si to konečně z křídla dali pod sebe a Čížek trefil přesně za tyč. Zápas už jsme potom dohráli v klidu a připsali si důležité tři body. Dnes jsme to ale opět byli my, aktivní, v pohybu, v kombinaci, jen produktivita nebyla dobrá.