Oficiální stránky FK Železný Brod z.s.

30.04.2017 SK Jilemnice U13 - FK ŽBS Železný Brod U13

04.05.2017 12:41

30.04.2017

SK Jilemnice - FK ŽBS Železný Brod  2:3 (2:3)

 

sestava FK ŽBS :                                                   Michaler

Drexner, Čapek, Paldus

Brožek Jan, Podzimek, Vepřek J.

Vepřek A.

(Dohelský, Brožek Jakub)

 

     Na hřišti v Jablonci nad Jizerou jsme se střetli s týmem mladších žáků Jilemnice, který okupuje druhé místo tabulky. Soupeř již při předzápasovém rozcvičení budil pozornost několika borci, kteří byli o jednu, možná i o dvě hlavy vyšší, než polovina hráčů našeho týmu. To nás nicméně nezastrašilo a zápas začal jako obvykle naším velkým náporem. Hned po rozehře jsme se dostali do první velké šance, kterou efektně patičkou ze vzduchu proměnil Honza Vepřek v naší vedoucí branku. Ono vůbec v prvních patnácti minutách na hřišti existovalo pouze jednou mužstvo, a to naše. Hráče Jilemnice jsme nepustili za jeho polovinu a neustále jsme se tlačili do zakončení, nicméně v mnoha momentech paradoxně bez střeleckého vyjádření. Odměnou nám pak byla situace z 10. minuty, kdy po ojedinělém nákopu z naší poloviny šel důsledně za míčem Adam Vepřek, jenž využil zaváhání domácího obránce s brankářem, a následně neměl problém podruhé rozvlnit síť jilemnické branky. Dvoubrankové vedení nám ovšem dlouho nevydrželo. Chybu v komunikaci našich obránců soupeř v 16. minutě využil a po rychlém brejku snížil na 1:2.  Akci ovšem předcházelo zranění našeho hráče, který zůstal ležet na hrací ploše, a tak bylo záhodné míč „zakopnout“, případně mělo dojít k přerušení hry panem rozhodčím. Nicméně se tak nestalo a Jilemnice se tak mohla radovat ze vstřelené branky. V dalším průběhu první půle jsme nadále hráli především my, byli jsme aktivní a soupeř se jen s obtížemi dostával z našeho neustálého tlaku. Ve 24. minutě jsme nepřesnou rozehrou připravili soupeři šanci, kterou bezezbytku využil, a Jilemnice se tak z ničeho nic dostala k vyrovnání. Po zbytek první půle na hřišti panovala nervozita z obou stran, a tak nám pomohla až krásná kombinační akce, na jejímž konci byl Honza Vepřek, který přidal svoji druhou branku v zápase. A jak se nakonec ukázalo – dal i branku vítěznou…

     Druhá půle pak kopírovala první část utkání, herně jsme Jilemnici jasně přehrávali, a tak chybělo pouze brankové vyjádření v náš prospěch. Závěr utkání jsme pak zvládli i skvěle takticky a mohli se tak radovat z vydřeného, avšak naprosto zaslouženého vítězství. V utkání jsme byli aktivnější a více na míči. Je tedy jen dobře, že zvítězil tým, který se snažil hrát, nehrál fotbal na „náhodu“ a nevyužíval pouze fyzických dispozic a parametrů. V příštím kole se naši hráči utkají s Novým Borem na domácím hřišti v Železném Brodě. Zápas se hraje v neděli v tradičním čase, od 11,15.

branky: 2x Vepřek J., Vepřek A.

 

Vyhledávání