30.7.2013 přípravné utkání FK Sedmihorky - FK ŽBS Železný Brod

FK Sedmihorky - FK ŽBS Železný Brod   2:2 (1:0)

Kopal (46.min. Kordík M.)

Kovář   Maryško   Hozda   Kordík J.

Hartl   Linka   Aubrecht (65.min. Kotlár)   Hloušek

Holeček (46.min. Wanacki, 82.min. Picek)  Havrda

Druhý přípravný zápas sehrálo brodské áčko v úterý 30.7. v Sedmihorkách, proti kvalitnímu soupeři a příprava splnila svůj účel. Brodský tým se postupně sehrává a zatím to zdaleka není ještě stoprocentní. Jako největší problém se zatím ukazuje koncovka. Od začátku zápasu až do jeho konce byl Brod v poli lepší a Sedmihorky hráli prakticky jen na brejky. Brod měl v prvním poločase čtyři vyložené šance a další slibné náznaky, ale střelecká potence byla nulová. Domácí se na polovinu Brodu dostali snad pouze třikrát, ale vždy to hrozilo gólem a vždy u toho byl sedmihorský Vavřich¨. Poprvé se zastřeloval, podruhé z jasného ofsajdu v 30.min. skóroval a potřetí se třáslo v 38.min. břevno brodské branky. A tak místo aby to bylo v poločase 4:1 pro Brod, tak musel brodský tým dohánět jednogólovou ztrátu. I druhý poločas byl ve znamení převahy Brodu. Jenže v 60.min. chyboval obránce Kordík a Sedmihorky po brejku do otevřené obrany Vavřichem skórovali podruhé. Brod ale i nadále hrál nátlakový fotbal a před brankou soupeře často hrozil. Nakonec střeleckou neschopnost dvakrát protrhl Wanacki, který v 76.min. a 81.min. srovnal na konečných 2:2. I samotném závěru se Brod snažil potvrdit roli favorita a strhnout vedení na svou stranu, ale dvě špatně vyřešené šance třetí gól nepřinesly a tak kvalitní zápas skončil pro Brod pouze remízou.