31.05.2014 FK ŽBS Železný Brod - Živanice

04.06.2014 16:28

31.5.2014

FK ŽBS Železný Brod - Živanice  2:4 (0:2)

Další prohra Brodu

sestava FK ŽBS :                                                   Kordík

Honc    Toman   Kordík J.  Kraus

Holeček  Havrda (82.min. Brožek)  Peškár (84.min. Picek)  Maryško

Hloušek   Šimek (77.min. Kovář)

V předposledním domácím zápase čekal na Brod jeden z nejlepších týmů jara. Zápas začal skoro již tradičně laciným gólem do sítě Brodu. Na ukazateli svítila jedna minuta a jedenáct vteřin, když se hosté mohli poprvé radovat. Hloušek u lajny neuhlídal centr hostí, který následně Honc odhlavičkoval na hranici vápna, kde jaksi chyběla brodská záloha a hostující Gorol propálil vše co mu stálo v cestě. Brod se poté rozkoukal a hrál s favoritem zápasu celkem vyrovnaný mač. Živanice dvakrát nebezpečně stříleli v 11min. a 18.min., ale brodský brankář byl proti. Ve 22.min. přišel jeden z klíčových momentů zápasu, když Hloušek nacentroval před branku, kde si naběhl Šimek, který předskočil před hostujícího hráče a nekompromisně skóroval. Jenže hlavní rozhodčí Tryzna si vymyslel faul Šimka a gól nepochopitelně neuznal. Bohužel místo 1:1, přišly v 40.min. kardinální chyby brankáře Kordíka a obránce Krause, které hostující Mach snadno využil ke vstřelení druhého gólu. A právě tyto laciné branky hodně degradují výkony brodského týmu. Druhý poločas začal bez větších šancí. V 56.min. měl Brod výhodu rohového kopu. Peškár našel hlavu Šimka, který tak vstřelil svůj premiérový divizní gól. Tedy uznaný gól, jelikož mu byl naprosto regulérní upřen v průběhu zápasu. V 63.min. byl vyloučen po druhé kartě Kraus. V 65.min. bylo vyrovnáno, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Holeček. Jenže v 67.min. trenérům Brodu nevyšel taktický tah při rohovém kopu hostí, když vysunuli tři hráče do útoku. Díky volnějšímu prostoru před brankou zůstal po prohraném rohu na zadní tyči volný Mládek, který prakticky ihned poslal hosty znovu do vedení. A že právě bránění je Achylovou patou Brodu v divizi potvrdila 69.min., kdy si udělal průchoďák z brodské obrany střelec prvního gólu Živanic Gorol, který turistickým tempem přešel přes několik hráčů Brodu a střelou k tyči z hranice velkého vápna přidal čtvrtý gól do branky Kordíka. V závěru zápasu oslabený Brod již neměl na to něco s výsledkem udělat a hosté měli dvě další šance ke skórování, které ale již gólem neskončily. Přestože výkon Brodu nebyl špatný, tak znovu rozhodla bídná obranná hra, kterou divizní soupeři nekompromisně trestají.

Rozhodčí: Tryzna

diváků: 114

ŽK: 3:0

ČK: 63.min. Kraus (2x ŽK)