FK ŽBS Železný Brod – FK Sedmihorky     2:1 (1:1)

Kordík

Vozka  Kotlár T.  Kovář  Král

Wanacki  Havrda (72.min. Maňkoš) Maryško  Hadač P.

Holeček (88.min. Makula) Aubrecht (83.min. Šimek)

Aktuální postavení týmů v tabulce sice stavěl Brod do role favorita, ale hosté ze Sedmihorek v zimní pauze dost posílili a tak se očekával hodně těžký zápas. Navíc Sedmihorkám utekl postup do divize v minulé sezóně o pouhé tři body. Očekávání těžkého zápasu se potvrdilo a diváci viděli velmi zajímavý zápas se spoustou šancí na obou stranách. Zápas začal minutou ticha za zesnulého p. Zdeňka Cincibuse st., který nás náhle v minulém týdnu opustil. Fotbalový Brod tak ztratil věrného příznivce klubu, který v minulosti hrál fotbal za Brod a poté i trénoval.  Pak po úvodním oťukávání přišla v 10.min. nebezpečná střela hostí, která skončila vedle. Brod následně přidal a vytvořil si několik vyložených šancí. Nejprve Hadačovo pěkné zakončení zlikvidoval hostující brankář. Pak postupoval sám na branku hostí Holeček, ale nepotvrdil svoji střeleckou formu z přípravy. Dvakrát se domácí dostali k odraženým míčům, ale Wanacki ani Havrda v nadějných pozicích branku netrefili. Do jasné tutovky se dostal po krásné individuální akci Aubrecht, ale zakončení levou nohou bylo slabé. První půlhodina na jejím konci nakonec přinesla zasloužené vedení Brodu, když Aubrecht rozehrál nepřímý kop z hranice vápna a Maryško trefil skrz zeď hostí odkrytou část sedmihorské branky. Bohužel vedení probudilo hostující hráče, kteří převzali iniciativu a začali si vytvářet šance. V 34.min. vykopával z brankové čáry míč Kotlár. O chvíli později dorážku hlavou zneškodnil brankář Kordík. Dvojí varování Brodu nestačilo a v 37.min. bylo již srovnáno. Gólu předcházela zbytečná ztráta ve středu hřiště a následné nepokrytí jak v křídelním prostoru tak i v prostoru před brankou, kde hostující Havel po pěkné přihrávce z křídla pohodlně vyrovnal. Brod byl té chvíli hodně dole a hosté měli i další šance. Po dalším závaru vykopával Brod znovu z brankové čáry a tentokrát zabránil gólu Wanacki. Brodský tým rovněž zachránil od pohromy i brankář Kordík, který vychytal ve vyložené šanci hostujícího Mencla. Poločas tak skončil stavem 1:1, který byl nakonec spravedlivý. Ve druhém poločase už k vidění tolik šancí nebylo, ale sem tam zahrozilo na obou stranách. Fotbalovější byli každopádně hosté a ti měli také největší šanci druhého poločasu, když v 72.min. skončilo zakončení v samostatném úniku na tyči brodské branky. Štěstěna se nakonec přelila na brodskou stranu. V 85.min. po pěkné křídlení akci vybojoval Šimek roh, který hosté následně odvrátili na aut. Autové vhazování okolo vápna má výhradně na starost Hadač. Jeho dlouhý aut našel nejprve Kováře, který podstoupil souboj se soupeřem, ze kterého se míč odrazil na hlavu Šimka. Šimek otočený zády k brance si míč hlavou přizvedl asi metr nad její úroveň a krásnými nůžkami ze 6metrů tvrdě zakončil. Brankář hostí neměl žádnou šanci a Šimek tak rozjásal jak své spoluhráče, tak i fandy Brodu, kteří viděli opravdu krásný gól. Závěrečná snaha hostí byla již marná. Přestože hosté byli mírně lepší a zápasu by spíše slušela remíza, tak body zůstaly v Brodě, který se vyhoupl na druhé místo tabulky.

Rozhodčí: Čurda, Špidlen, Mařatka         ŽK: 1:3           Diváků. 130