FK ŽBS Železný Brod - TJ Svitavy  1:1 (0:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Hartl (89.min. Picek)   Kotlár    Hozda    Kordík J.

Wanacki (61. min. Kovář)  Maryško  Linka  Havrda ( 61.min. Holeček)  Hloušek

Havel (74.min. Brožek)

I na druhý domácí divizní zápas dorazili diváci v hojném počtu a opět měli příležitost vidět kvalitní útočný fotbal. Snad po patnácti vteřinách měli hosté výhodu přímého kopu asi z 17m, ale s nadějnou pozicí si dobře neporadili. Podobnou šanci měli znovu v 5.min., kdy předvedl kvalitní zákrok brankář Kopal. Poté začali tvrdit muziku domácí, kteří až do poločasu hosty ze Svitav přehrávali. V 9.min. přišla první z mnoha šancí brodského týmu, kdy se pěkně uvolnil Havel, ale nechal vyniknout hostujícího brankáře Ehrenbergra, který si poradil i následující dorážkou. V 12.min. se dostal za obranu Svitav znovu Havel, který byl hráčem Svitav v pokutovém území zezadu evidentně sražen, ale zcela nepochopitelně hlavní rozhodčí Šimáček penaltu nepískl. Navíc by dle pravidel měla následovat červená karta. Přízeň rozhodčích každopádně nebyla na brodské straně, což potvrdila 19.min. zápasu, kdy se zprava krásně uvolnil Wanacki a jeho zpětný centr našel Havla, který hlavou krásně skóroval. Bohužel pomezní Langer z nedalekého turnovského Pěnčína zvedl praporek a gól díky jeho zásahu neplatil. Do poločasu ještě přišli další dvě šance brodského týmu, které měli Hloušek a opět Havel, ale oba znovu nechali vyniknout hostujícího Ehrenbergra v brance Svitav, který měl hlavní podíl na tom, že skóre bylo v poločase bezbrankové.

Druhý poločas byl v režii Svitav, protože Brod na výborný výkon z prvního poločasu nedokázal navázat. Hned ve 48.min. přišel rychlý kontr Svitav, po kterém otevřel skóre zápasu Svoboda. Vedoucí gól hosty ještě více povzbudil a Brod několikrát podržel brankář Kopal. Další zásadní problém pro Brodské nastal v 75.min., kdy byl po druhé žluté kartě přísně vyloučen Linka. Bylo to v situaci, kdy byl ve středu hřiště odpískán faul pro hosty. Linka, který couval od míče, byl následnou rozehrou nastřelen, aniž by měl šanci od míče odstoupit. Pro zajímavost podobný moment na druhé straně nechal o dvě minuty později hlavní rozhodčí bez povšimnutí. Každopádně se zdálo, že toto oslabení definitivně zlomí odpor Brodu, ale opak byl pravdou. Domácí začali hrát odvážně, ikdyž vzadu na riziko, což přinášelo rychlé brejky do otevřené brodské obrany. Brod mohl vyrovnat v 80.min., kdy se zleva uvolnil Holeček, který pěkně našel střídajícího Brožka, ale ten ve vyložené pozici branku trefit nedokázal. Hosté toto varování nevzali v potaz a Brod je potrestal v 83. min. Domácí nejdříve zapresovali hostujícího brankáře, který pod tlakem zahrál pouze do autu poblíž pravého rohového praporku. Hartl rychle vhodil aut na Holečka, který se uvolnil podél brankové čářy a následně  krásně odcentroval před branku Svitav, kde nejmenší hráč na hřišti Maryško přesnou nechytatelnou hlavičkou k tyči vyrovnal a rozjásal brodské příznivce. Ti byli na infarkt v 87.min., kdy si hosté vytvořili vyloženou šanci, ale brankář Kopal opět předvedl důležitý zákrok. V 90.min. měl Brod výhodu trestného kopu z 22m a Maryškova umístěná střela přes zeď skončila s přispěním hostujícího brankáře na tyči svitavské branky, takže nakonec s trochou štěstí mohl Brod v samotném závěru utkání urvat i první divizní vítězství.

Každopádně první historický bod brodského týmu v divizní soutěži lze považovat vzhledem k vývoji za zlatý.

Rozhodčí: Šimáček ,             ŽK. 2:2,       ČK: 1:0  75.min. Linka,      diváků 260

Branky: 83.min. Maryško –  48.min. Svoboda