4.8.2013 přípravné utkání FK Mšeno JBC - FK ŽBS Železný Brod

06.08.2013 08:30

4.8.2013

FK Mšeno JBC - FK ŽBS Železný Brod   2:2 (2:0)

Další remíza v přípravě ve Mšeně

Kopal (46.min. Kordík M.)

Kovář   Maryško   Hozda   Kordík J.

Wanacki (75.min. Král)   Linka   Kotlár    Hloušek

Holeček (60.min. Brožek)  Havrda (60.min. Aubrecht)

Poslední zápas před startem divize sehrál brodský tým v Břízkách proti exdiviznímu Mšenu. Mšeno bylo v přípravném období jasně nejsilnějším soupeřem, se kterým Brod hrál a k vidění byl celkem kvalitní fotbal. Na perfektně připraveném pažitu byl úvod zápasu vyrovnaný. První ránu na branku vyslal v 10.min. Hloušek, ale domácí gólman byl na místě. Pak se blýskl perfektním zákrokem Kopal, který zlikvidoval tutovku soupeře. Domácí většinou hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich se ujali ve 23.min. vedení. Šanci na vyrovnání měl v 28.min. Havrda, který ale špatně umístěnou střelou nechal vyniknout brankáře Mšena. Další závar před domácí brankou přišel v 35.min., kdy se tak dlouho čtveřice brodských hráčů vybízela k zakončení, až o šanci Brod přišel aniž by vystřelil. Naopak recept jak dát gól ukázalo Mšeno hned z protiútoku, kdy se domácí hráč pěkně ve vápně obtočil okolo brodského obránce a přesnou ranou nedal Kopalovi šanci. A tak Brod znovu jako v týdnu v Sedmihorkách prohrával o dva góly a hlavní příčinou toho byla jalová útočná činnost. Druhý poločas se nesl ve znamení brodské převahy. V 58.min. měl tutovku Hozda, který se vydal na velké sólo, ale ani on nedokázal branku vstřelit. Mšeno hrálo druhý poločas zatažené v obranném bloku na své polovině a bylo nebezpečné z brejků, které přinesly dvě větší šance. Ale další gól do brodské sítě již nepadl. Naopak rušno bylo před domácí brankou, kde nejprve zvonila tyč. V 79.min. se Aubrecht společně s Kotlárem dostali do situace dva na jednoho a tato akce skončila faulem ve vápně na Kotlára. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Maryško. Brod o chvíli později vyrovnal, když se v 82.min. prosadil Kordík. Kordík měl i další šanci, ale domácího brankáře nedokázal přehodit a tak příprava skončila smírně. Tři přípravné zápasy Brodu nevypadaly herně špatně, ale ukázaly se i některé nedostatky. Brodský tým zatím trápí slabá útočná činnost a hlavně neefektivní koncovka. Příští neděli přijde již ostrý start a divizní premiéra v Turnově.