8.6.2013 FK ŽBS Železný Brod - FK Pěnčín-Turnov B

10.06.2013 19:38

ZÁZNAM VIDEOPŘENOSU

8.6.2013

FK ŽBS Železný Brod –  FK Pěnčín-Turnov B   1:0 (0:0)

Brodské áčko o jarmarečním víkendu porazilo turnovskou rezervu

Kordík

Šimek  Kovář  Berka (60.min. Vozka)  Král

Hartl   Wanacki  Havrda (80.min. Picek)  Hadač P.

Holeček (88.min. Pala)  Maryško

Jarmareční zápas přinesl zajímavou podívanou a kvalitní fotbal. Brod byl v úvodu utkání lepší a vytvářel si šance. První velkou měl Hadač, ale zakončení bylo slabé. Turnov měl také dvakrát velkou příležitost z přímých kopů, které zahrával z hranice velkého vápna, ale branku naštěstí pro Brod netrefil. Převaha Brodu přinesla dvakrát zvonění brankové konstrukce u turnovské branky. Nejprve Holeček po pěkné akci a centru Hadače trefil hlavou břevno a o chvilku později hlavička Maryška skončila na tyči. Turnov se dostal do šance asi pět minut před poločasem, ale brankář Kordík si poradil. První poločas tak skončil bez branek, přestože Brod měl více šancí. Začátek druhého poločasu začal pod taktovkou hostí a nápor přinesl naprosto nesmyslný zákrok Šimka v pokutovém území, který skluzem sestřelil turnovského hráče. Penaltu hostující hráč zahrál naštěstí tragicky a brankář Kordík brodský tým podržel. Ve druhém poločase šancí celkově ubylo, což naznačovalo, že vstřelený gól bude patrně rozhodující. Pro Brod padl do té správné branky. V 69.min. Hadačův dlouhý aut na přední tyč našel hlavu Kováře, který míč posunul na druhou tyč, kde Holeček neměl problém hlavou trefit míč do sítě hostů. Vedení si Brod celkem v klidu pohlídal a to i přes zbytečné vyloučení Krále, který neunesl ostrý zákrok soupeře a následně do něj strčil.. Výhra Brodu byla asi zasloužená a na brodském pažitu byl k vidění nejlepší fotbal během jarní části. Brod hraje přebor Libereckého kraje od sezóny 2006/2007 a od té doby v něm získal nejvíce 38 bodů. Po zápase s turnovskou rezervou má Brod v tabulce již 39 bodů, což v počtu získaných bodů rekordní.