Fotbalisté Železného Brodu budou poprvé v historii hrát fotbalovou divizi

10.07.2013 20:28

Fotbalisté Železného Brodu budou poprvé v historii hrát fotbalovou divizi  !!!!!!!!!!!

Fotbalový klub TJ FK ŽBS Železný Brod skončil v uplynulé sezóně na třetím místě krajského přeboru Libereckého kraje, což je pro oddíl historický úspěch. Tímto umístěním si fotbalisté ze Železného Brodu, jak se později ukázalo,  zajistili postup do divize.  Za normálních okolností z krajského přeboru postupuje do vyšší soutěže sice pouze vítěz, ale skutečnost  byla  nakonec jiná a pro mnohé překvapivá.  Postupy do divize zásadně ovlivnilo odhlášení třech týmů z Libereckého kraje, které v uplynulé sezóně hráli vyšší soutěže. V předposledním červnovém týdnu, kdy se měl konat losovací aktiv České fotbalové ligy (3. Liga) a divizí (čtvrtá nejvyšší soutěž v ČR), nejprve odhlásila třetí ligu Česká Lípa a přihlásila se pouze do krajského přeboru. Následně Hlavice, která sestoupila z třetí ligy nepřihlásila divizi a šla dokonce až do okresního přeboru Liberecka. A nakonec den před losovacím aktivem odhlásilo jablonecké Mšeno divizi a přihlásilo pouze krajský přebor. A tak dle soutěžního řádu získaly právo na postup do divize hned dva týmy a to Doksy a Železný Brod. Tato informace byla železnobrodskému klubu sdělena jednatelem fotbalového svazu v pátek 21.6. v podvečerních hodinách. Vzhledem k tomu, že losování divizí bylo hned následující den dopoledne, měl klub ze Železného Brodu zhruba hodinu na rozhodnutí, zda divizi, která se v Brodě nikdy nehrála, hrát či nikoliv. Doksy nejprve divizi přihlásily, ale vzápětí přihlášku stáhly, což otevřelo možnost hrát divizi i týmům, které skončily za Železným Brodem. Nicméně vedení Brodu v této hektické chvíli preferovalo sportovní stránku nastalé situace a divizi po krátké diskuzi přihlásilo s vědomím, že to bude těžké jak po výkonnostní stránce tak i ekonomické. Každopádně fotbalový klub bere postup jako výzvu  a také šanci pro sportovní veřejnost  vidět na železnobrodském trávníku kvalitní fotbal. Kromě Železného Brodu přijal nabídku hrát divizi ještě šestý celek krajského přeboru VTJ Rapid Liberec. Fotbalisté z Brodu byli zařazeni do divizní skupiny C a hned premiéra bude pro diváka velmi zajímavá, protože  11.8. Brod zajíždí do Turnova. V prvním domácím zápase Brod o víkendu 17.-18.8. hostí Ústí nad Orlicí. Přesné termíny jsou ale zatím v jednání. Každopádně fotbalový klub ze Železného Brodu čeká hromada práce a diváky šance vidět i exligové fotbalisty v akci.

Kletečka Jaroslav – předseda oddílu