10.05.2024 FC Lomnice n.Pop. TJ Velké Hamry B 2 : 4
11.05.2024 Slovan Frýdlant TJ JISKRA Višňová 2 : 3
11.05.2024 TJ FC Pěnčín A FK Železný Brod A 3 : 0
11.05.2024 FC Nový Bor FK Sedmihorky 1 : 2
11.05.2024 FK Stráž pod Ralskem FK Slovan Hrádek n.N. 0 : 4
11.05.2024 TJ Spartak Chrastava SK Skalice u ČL 0 : 1
12.05.2024 FK Košťálov SK VTJ RAPID Liberec 3 : 0

Muži B - 1.B třída - východ - 24.kolo

Tráva Železný Brod , 120 diváků
Rozhodčí: Blažek Jan – Cerman Dominik, Urban Daniel

FK Železný Brod B    4:2  (2:1)   FC Pěnčín B

Střelci: 31. a 86. Holeček Tomáš, 40. Balcar Josef, 78. Podstavek Martin - 33. Stibor Tomáš, 79. Phan Vítek

Naše B můžstvo sehrálo utkání proti B mužstvu Pěnčína, který byl podle postavení v tabulce favoritem, ale naši kluci si uvědomují, že hrají o setrvání v I.B třídě a náležitě k tomu přistoupili. Od prvních minut jsem byli na hřisti lepším týmem a vytvořili si několik šancí, ale bohužel jsme opět neproměňovali a tak jsme si museli počkat na 1. gól až do 31.min, kdy se trefil náš střelec Tomáš Holeček po krásné asistenci Jakuba Hyšky. O minutu později bylo však srovnáno po naši chybě v rozehrávce. Do kabin jsme šli s vedením 2:1, jelikož se trefil i náš druhý útočník Josef Balcar a opět to bylo po krásném centru "Hýši".
   Začátkem druhého poločasu jsme byli pod tlakem hráčů z Pěnčína, ale poté jsme opět přvzali otěže utkání a vytvořili si několik jasných šancí. V 78.min jsme šli dvoubrankového vedení po trefě našeho jezdce Martina Podstavka. O minutu později hráči Pěnčína srovnali po chybě našeho golmana, který jinak během zápasu odvedl super výkon.V 86.min se opět trefil Tomáš Holeček a o utkání bylo rozhodnuto.

Příští týden hraje naše B mužstvo utkání sezóny proti Lučanům, který je pouhé 3 body za námi na sestupové příčce.

Vyjádření trenéra Oldy Aubrechta:Pochvalu zaslouží všichni háči! Opravdu každý odjezdil zápas na 100%, jen je škoda, že jsme klasicky zahodili několik jasných tutovek a zkomplikovali si zápas. Příští zápas bude velice důležitý, hrajeme o vše, ale věřím, že kluci to s tímto bojovným přístupem zvládnou a budeme zase o něco blíže záchraně.