Muži "A" - Krajský přebor - 6.kolo

Tráva V. Hamry , 100 diváků
Rozhodčí: Paulus Petr – Kořínek Lukáš, Třešňák Vojtěch. Delegát: Bohatý Ondřej

FK Velké Hamry B    5:2  (3:2)   FK Železný Brod

Střelci: 18., 23. a 61.(pen) Javůrek Matěj, 45. Javůrek Patrik, 64. Mazánek Patrik - 37. Šefr Marek, 42. Kysela Tomáš

Za domácí trenér Zdeněk Bryscejn: „Jsem spokojený, hrál se hezký fotbal. Byl to naprosto rozdílný fotbal, než když u nás hrála Skalice. S Brodem se hrálo bez urážek, žádná zákeřná hra, sympatický fotbal. Brod chtěl hrát, byl to hezký zápas. Měli jsme hru pod kontrolou, ale ještě do konce prvního poločasu jsme nechali hosty vyrovnat. Ve druhém jsme hráli dobře, dali jsme hezké góly. Máme dost zraněných, složit dva týmy byl pro nás tentokrát problém. Doufejme, že se do příštího víkendu už někdo uzdraví a vrátí se do sestavy.“

Trenér Brodu Milan Mayer: „Jeli jsme k favoritovi, to jsme věděli. Brzy jsme prohrávali zase 2:0, to už je brodská klasika a jsme na to zvyklí. Překvapení bylo, že jsme vyrovnali na 2:2. Mysleli jsme, že za takového stavu půjdeme i do kabin. Bohužel, v poslední minutě jsme z pokutového kopu dostali na 3:2. Ten se na klukách podepsal. Snažili jsme se kluky v kabině uklidnit. Ve druhé půli ale Hamry trochu šláply na plyn. Přišla zbytečná ztráta uprostřed hřiště a pokutový kop na 4:2. A na 5:2 jsme pak dostali po rohu, čili čtyři góly ze standardních situací. Na tom musíme zapracovat. Máme trochu handicap, že nemáme vysoké hráče. Hamry měly dnes tři, tak nás při rozích trochu přetlačily. Jako pozitivum beru, že jsme se dovedli sebrat z náskoku soupeře 2:0 na 2:2. Ještě za stavu 3:2 jsme měli dvě nadějné situace na 3:3, ale nedali jsme. Naopak Hamry náskok zvýšily a už si výsledek pohlídaly. Konečný stav 5:2 je krutý, ale naše hra místy parametry měla, i jsme dokázali chvílemi Hamry dostat do úzkých. V každém utkání dáme dva góly. To je celkem pravidelné. Ale taky laciné góly dostáváme. A pak je bodový zisk daleko. Příště máme doma první Hrádek. Ten spolu se Skalicí a Velkými Hamry považuji za top mužstva.

Střelci: 44. a 88. Mareš Milan, 55. Martínek Petr

První poločas byla z obou stran holomajzna, možná byl Brod o něco lepší. My se snažíme hrát ve skoro stejné sestavě, ale někdy to vyjde tak, že přijdou noví, kteří dlouho nehráli. Fotbalisti to jsou, ale přijdou na jeden zápas ze šesti, tak je to znát. Náš útočník Mareš dal na 1:0. Další gól jsme dali z penalty, střílel Martínek. A poslední zase Mareš uklízel na zadní tyč,“ zhodnotil duel vedoucí domácího týmu Martin Kvapil. „Ve druhém poločase už oba týmy předváděly lepší výkony. Hosté si taky vytvořili už nějakou šanci, ale domácí ho moc do hry nepouštěli. Se třemi body byli spokojení.„

Brod se potýkal s nedostatkem hráčů. Trn z paty mu vytrhla pomoc z A týmu. První půle byla fajnová, kvalitní, měli jsme pět, šest polotutovek. I soupeř se klepal. Mohlo to být i 4:0 pro nás a mohlo být po zápase. To se ale, bohužel, nestalo,“ řekl k výkonu brodského béčka asistent trenéra Kamil Makula. Ve 47. minutě, v prodloužení prvního poločasu, hosté zbytečně faulovali na rohu vápna a soupeř ze standardky dal gól do šatny. To Brodu mnoho elánu do dalších bojů nedodalo. I tak ale do druhé půle vpadli nahecovaní a rozhodnutí, že v Přepeřích neprohrají. Byl to pro ně hratelný soupeř.„Ve třetí minutě jsme vymysleli hloupost, ze které byla penalta a ve 48. to bylo 2:0. A bylo po zápase, ten se už jen dohrával. Kluci se už nezvedli, nenašli v sobě morál, aby se ještě o výsledek poprali. A domácí pak ještě přidali na 3:0. Za první půli bych naše hráče pochválil. Ve druhém poločase nám chyběl na hřišti nějaký motivační prvek, nějaký hráč, tahoun, který by to táhnul, dirigoval a kluky vyhecoval,“ zdůraznil Makula.

Další kolo hraje Brod doma proti turnovskému béčku, který má mladý tým. Brodští doufají v posily z A mužstva. A taky chtějí dodržet rčení, že doma se vyhrává.