28.11.2016 11:41

FK ŽBS ŽELEZNÝ BROD

11.ročník turnaje starých gard

Memoriál Bedřicha Chmelíka

V sobotu 26.11.2016 proběhl na umělé trávě v Železném Brodě tradiční turnaj hráčů nad 35 let. Letošního ročníku se letos zúčastnilo 8 týmů. Hrálo se systémem každý s každým. Hrací doba zápasu byla 16 minut a hrálo      6 hráčů + brankář. Turnaj to byl vydařený a dramatický. Rozhodčí snad poprvé v jeho historii nemuseli vytáhnout ani žlutou kartu. Domácí tým nastoupil ve složení Šverma - Škaloud, Hnídek, Batěk, Kletečka, Burkoň, Vepřek, Kopecký, Kuhn, Vaněk a Hlubuček. Brod nezačal turnaj dobře a trápil se hlavně s proměňováním šancí. V prvním zápase Brod proti SG Bakov nedal minimálně čtyři tutovky a v poslední minutě dvakrát inkasoval 0:2. V druhém zápase znovu několik šancí domácí hráči nedali, ale naštěstí Brod vydřel výhru 2:1 proti SG Doubí. Pak čekali na domácí Bejci z Bakova a byl to vyrovnaný zápas, který skončil šťastnou výhrou 2:1 pro Brod. Ve čtvrtém zápase čekal na Brod vítěz turnaje z 2015 Lázně Bělohrad. Soupeř byl lepší, ale domácí obětavě uhájili bezgólovou remízu 0:0. Po tomto zápasu přišla polední pauza a všichni hráči tak mohli vychutnat vepřové lahůdky, které tradičně připravil p. Tomáš Hartl. Po krátké pauze čekal na Brod silný tým Lučan, který letos společně Bělohradem vypadal na vítězství v turnaji. Brod ale podal asi nejlepší výkon v turnaji a s přehledem vyhrál 2:0. A najednou se Brod dostal i přes špatný úvod do popředí tabulky. Poslední dva zápasy čekaly na domácí gardu papírově slabší týmy. Brod povinně porazil gardu z Kokonína 2:0. Před posledním zápasem byly karty rozdané. Brod musel k vítězství v turnaji porazit nejslabší tým turnaje, kterým byli Čutálisti z Železného Brodu. Tento tým složený z hráčů, kteří většinou nehráli fotbal závodně, ale brodskou gardu řádně potrápil. Čutálisti vedli. Garda zápas pět minut před koncem otočila na 2:1. Jenže čtyři minuty před koncem bylo skóre 2:2, což domácím nestačilo. Naštěstí poslední čtyři minuty zápasu byly již v režii staré gardy Železného Brodu, která nakonec vyhrála 5:2 a turnaj celkově vyhrála. Na druhém místě skončil favorit turnaje TJ Lázně Bělohrad a na třetím garda z Lučan.

Nejstarší hráč:           Alekos Ziogas  – SG Lučany

Nejlepší brankář:      Jan Čábela – TJ Lázně Bělohrad

Nejlepší střelec:        Jaroslav Šrůtek – SG Doubí

Nejlepší hráč:            Petr Kuhn – FK ŽBS Železný Brod